מי אנחנו?

נופר צור – קונדיטורית מנוסה, בוגרת קורס קונדיטורים של דן גורמה,
נהנית מיצירת והפקת מוצרים באיכות גבוהה ביותר. בעלת רקע עיצובי עם תשומת לב רבה לפרטים.
שמחה לצאת יחד עם אמיר וליאור לדרך חדשה עם שושו קינוחים.

שף אמיר מרקוביץ – אני בן 40 נשוי פלוס 3, תושב תל אביב, שף ושותף ב"איטלקייה בתחנה". צברתי ניסיון של 9 שנים בבישול מודרני וקלאסי שמתמחה בדגים ובפירות ים שהם אהבתי הנצחית בתחום הקולינרי.

את השכלתי הקולינארית רכשתי בשנת 2001 בבית הספר היוקרתי לבישול "FERRANDI" בפריז, אותו סיימתי בהצטיינות וזו זכורה לי בתור אחת החוויות המשמעותיות ביותר בחיים. לאחר הלימודים עבדתי במשך שנה במסעדת "LES BOOKINIEST" שזהו ביסטרו צרפתי של השף בעל כוכבי מישלין "GUY SAVOY", לאחר מכן במשך שנה נוספת כיהנתי  כסו שף במסעדת "LALIVI" שבפריז. כאשר חזרתי לארץ נכנסתי למסעדת "פורלין" כשף ושותף. בנוסף לעבודתי ב"פורלין" ו "באיטלקיה בתחנה" אני גם מתפקד בתור יועץ קולינארי אשר מייעץ ומלווה בארץ ובחו"ל את חברת "דורות מוצרי שום ותיבול", אני שמח מאוד לצאת ביחד עם נופר וליאור למסע חדש שכולו חוויות, טעמים והתרגשויות.

ליאור בן עדי – אני בן 43 נשוי פלוס 3, תושב תל אביב. במהלך חיי המקצועיים צברתי ניסיון של 12 שנים בניהול מסעדות ורשתות מזון. בין היתר סיימתי, תואר ראשון במשפטים וממשל מהמרכז הבין תחומי בהרצליה, ותואר שני במנהל עסקים, ברקאנטי אונ' תל אביב, בשנים האחרונות ניהלתי והייתי שותף במסעדות פורלין וביסטרו הרובע השישי. כרגע אני מנהל ביחד עם אמיר את "איטלקיה בתחנה", ואני שמח לצאת איתו ועם נופר לדרך חדשה מסקרנת ופורייה.

קונדיטוריה שושו